تبلیغات چریکی

فراتر از انتظار باشید

 

تبلیغات چریکی(Guerrilla marketing) بر روی تاکتیک های بازاریابی ارزان قیمت و غیر متعارف تمرکز می کند که حداکثر نتایج را به ارمغان می آورد. تبلیغات چریکی یا پارتیزانی در زمان و مکانی که مخاطب انتظار دریافت پیام تبلیغاتی را ندارد به روشی نامتعارف و خلاقانه پیام را منتقل می‌کند و باعث غافلگیری مخاطب می‌شود. محتوای تصویری تولید شده از این اتفاق غافلگیرانه با کمترین هزینه و بوسیله مخاطب در سطح گسترده منتشر خواهد شد.

 

 

تبلیغات چریکی (Guerrilla marketing) سبکی از تبلیغات خلاقانه است که ما بر اساس هدف یا نیاز هر برند، با استفاده از ابزارها و روش‌های نوآورانه آن را بکار می‌گیریم. این شکل از تبلیغات غافلگیرانه، علاوه بر تاثیرگذاری بالا در محل اجرا، امکان تولید محتوای تصویری جذاب جهت بکارگیری در تبلیغات آنلاین را نیز فراهم می‌آورد. در ویدیوی بالا نمونه‌ای از محتوای ویدیویی تولید شده از رویدادی چریکی در سالن سینما را مشاهده می‌کنید که برای معرفی کمپین بسته‌های میلیونی همراه اول توسط خانه رسانه ان اچ پی طراحی و اجرا شد.
از آنجایی که در سال‌های اخیر محبوبیت و تاثیر رسانه‌های سنتی تبلیغاتی کاهش یافته است، بازار تبلیغات به دنبال روش‌ها و استراتژی‌های جدید برای انتقال پیام‌های تجاری و تبلیغاتی خود به مخاطبان است. از همین رو تبلیغات چریکی یا پارتیزانی به عنوان یک استراتژی تاثیرگذار مورد توجه بسیاری از برندهای بزرگ در سراسر دنیا قرارگرفته است.
اصطلاح بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing) اولین بار در سال 1984 و توسط جی کنراد لوینسن (Jay Conrad Levinson's) درکتابی به همین نام مطرح شد.
تبلیغات پارتیزانی(چریکی) یک استراتژی تبلیغاتی است که با استفاده از تعامل غافلگیرانه و نامتعارف، محصول یا خدمات یک برند معرفی و پروموت می‌شوند. این شکل از تبلیغات خلاق باعث واکنش عاطفی در مخاطبان خواهد شد و هدفش این است که مردم محصولات یا خدمات یک برند را به روشی متفاوت از آنچه عادت کرده اند به خاطر بسپارند.
گوریلا مارکتینگ بر غافلگیر نمودن مخاطب تمرکز می‌کند و با ایجاد حواشی(یا به اصطلاح سروصدا کردن) توجه بازار را به برند یا محصول مورد نظر جلب می‌نماید. این استراتژی شرایطی را فراهم می‌آورد تا با درگیر کردن مخاطبان، تجربه‌ای به یادماندنی را از خدمات یا محصول ایجاد نماید، این تجربه منحصربفرد عاملی خواهد بود بر افزایش تبلیغات دهان به دهان و آگاهی از برند یا محصول مورد نظر، در این مرحله تولید محتوا و انتشار آن در شبکه‌های مجازی مطرح شده و به تکمیل یک استراتژی چریکی کمک می‌کند.
بر همین اساس NHP MEDIA طی سال‌های گذشته و به شکل کاملا تخصصی بر بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing) تمرکز کرده و این روش را به ابزاری برای تولید محتوای ویدیویی وایرال تبدیل نموده است. در ادامه می‌توانید تعدادی از کمپین‌های پارتیزانی که توسط NHP MEDIA طراحی و اجرا شده‌اند را ملاحظه بفرمایید.

 

 
 
 

تبلیغات پارتیزانی در فرودگاه مهرآباد

 
 
 
 
 
 

در سالن سینما(Guerrilla marketing)تبلیغات چریکی

 
 
 
 
 
 

(Zula)تبلیغات چریکی در نمایشگاه الکامپ برای شوتر گیم زولا 

 
 
 
 
 
 
تبلیغات چریکی (Guerrilla marketing) دکمه تخفیف دیجیکالا
 
 
 
 
 
 
تبلیغات چریکی در بام لند