چاپ تصویر متحرک 

بیننده را غافلگیر کنید!

 

تصویر متحرک تصویری است که از زوایای متفاوت ، تصاویر متفاوتی در آن دیده می‌شوند، در نتیجه توهمی از حرکت و یا سه بعدی بودن تصویر را ایجاد می نماید.
این تکنولوژی امکان تولید تصاویر متحرک را در ۴ حالت اصلی دارد، که عبارتند از:

۱. سه بعدی : تمامی عناصر تصویر به لایه های مجزا تقسیم می‌شوند به طوری که حسی از فضای سه بعدی را القا کنند. دو روش برای آماده کردن تصویر سه بعدی وجود دارد، لایه بندی سه بعدی یک تصویر دو بعدی، مدلینگ و رندر تصویر سه بعدی با استفاده از یک نرم افزار سه بعدی.
۲.انیمیشن: رشته تصاویری هستند که یک حرکت را تشکیل می‌دهند. مهمترین ویژگی انیمیشن این است که تصاویر به کار برده شده کاملا شبیه به هم بوده و تنها تفاوت آنها در حالت حرکتی سوژه است. تعداد فریم هایی که می‌توان در این جلوه به کار برد کاملا بستگی به مقدار شباهت فریم های حرکتی به یکدیگر دارد، که از ۵ تا ۲۵ فریم متغیر است.
۳.فیلیپ: تغییر سریع بین دو یا سه تصویر است. تفاوت بین فیلیپ و انیمیشن در این است که فیلیپ می‌تواند شامل دو یا سه تصویر کاملا متفاوت باشد. این جلوه برای نشان دادن موقعیت های علت و معلول یا حالت های قبل و بعد (before and after ) کاملا مناسب است.
۴.ترکیبی: گاهی می‌توان جلوه‌ها را ترکیب کرد. برای مثال جلوه سه بعدی و فیلیپ قابل ترکیب هستند، این حالت جذابیت تصویر را دوچندان می‌کند.

 

ویژگی ها و مزایای استفاده از چاپ متحرک:


۱. مهمترین ویژگی تکنولوژی چاپ تصویر متحرک قابلیت نمایش چند تصویر در یک قاب است، که دست شما را جهت ایده پردازی‌های خلاقانه باز می‌گذارد ومهم‌تر از آن، امکان روایتگری را ایجاد می‌کند، و همه از تاثیراتی که داستان گویی و روایتگری در جذب مخاطب دارد آگاه هستیم.
۲. حرکت ناگهانی در تصویر، باعث غافلگیر شدن مخاطب و جلب توجه او می‌شود، و این تجربه هیجان انگیز با پیام برند شما در ذهن او گره خواهد خورد.
۳. نو ظهور بودن چاپ متحرک در تبلیغات ایران باعث کنجکاوی مردم شده و این حس کنجکاوی بهترین ابزار برای جذب مخاطبان و انتقال پیام است. علاوه براین، استفاده از این ابزار به عنوان یک تکنولوژی جدید تبلیغاتی، شما را به عنوان یک برند پیشرو و به روز معرفی می‌کند تا در جایگاه بالاتری از رقبای خود قرار بگیرید.
۴. جلوه سه بعدی چاپ متحرک امکان تجربه تصاویر سه بعدی را بدون نیاز به ابزار واسطه فراهم می آورد که حس واقعی بودن تصویر را تشدید کرده و در نتیجه مخاطبان بسیاری را جذب می‌کند.
۵. امکان چاپ تصویر متحرک در ابعاد بیلبورد تا ابعاد یک کارت ویزیت، باعث می‌شود هیچ محدودیتی برای استفاده از این تکنولوژی وجود نداشته باشد، بنابراین دست شما در ایده پردازی برای طراحی یک کمپین تبلیغاتی جذاب باز خواهد بود.
۶. تولید و چاپ این تصاویر در اروپا آن‌ها را از سطح کیفی بالا و هم تراز با استانداردهای اروپا برخوردار کرده، در نتیجه محصول نهایی در سطح کلاس برند شما خواهد بود.
۷.این تصاویر به دلیل ضخامت بیشتری که نصبت به چاپ های دیگر دارند از مقاومت و در نتیجه ماندگاری بالاتری برخوردارند.

 

محدودیت‌های چاپ متحرک:

۱. طراحی: در طراحی تصاویر چاپ متحرک کنتراست بالای بین عناصر متغیر و غیر متغیر تصویر می‌تواند باعث ایجاد هاله هایی در تصویر شود که بهتر است این نکته در مرحله طراحی، توسط طراح در نظر گرفته شود.
۲.مکان: حرکت تصویر در این تکنولوژی مستلزم حرکت بیننده و یا خود تصویر است، بنابراین در انتخاب مکان نصب باید بسیار دقیق بود.